Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

huzurpano.com.tr > Ürünlerimiz > Kabinler > Makine Kabinleri

 

MAKINE KABINLERI VIDEO

 

         Makineleri dış ortam şartlarindan korumak ve veya makinenin anlamına uygun çalışma koşulları olusturmak için yapılmış st-37 -304 kalite paslanmazdan -1050 kalite alüminyum üretilmiş çelik konstrüksiyonlardır.

         Makine kabinleri çok farklı ölçü ve hacimde olabilmektedir. Genel olarak 500mmx500mmx500mm den başlayıp 20000mmx3000mmx3000mm ölçülerine kadar labilmektedir.

         Makine kabinleri özellikle elektrik bağlantılı motor veya ekipmanları beraberinde düşünülmelidir. Bunun için elektirk pano veya kutularıda kabinin bir parçası olarak detaylı düşünülmelidir. 

           Makine kabinlerinde yapılacak konstrüksiyonun yükü ve gerilimide iyi düşünülüp mühendislik hesaplarıyle yapılmalıdır. Özellikle çalışan paralel veya seksual kapıların dizaynıda kabinnin kullanışlılığını artırmaktadır.

           Makine kabinleri kapakları menteşe - kilit sistemi kullanılsa da  vidalı kapaklarda her noktaya ulaşmak çin önemli bir detaydır.

    

Govdeye entegre karkaslı kabinleri

r    

      

İskeletli Makine Kabinleri

 

                Makinalar yalnızca profilden veya npu gibi malzemelerden yapılmamaktadır. Kabin üzerine de makinalar yapılabilmektedir. Yada özel mukavemet kazandırılmış bükümle veya malzeme kalınlığıyla sistem konstrüksiyonu güçlendrirlip , motor veya diger aksamları üzerinde tutturulmaktadır. Bu sayede makina haline getirilebilmektedir.

 MAKİNA KABININDEN MAKINA SISTEMI HALINE GETIRMEK

    Makina Tasarlarken özellikle dikkat edilmesi gereken unsurlar mevcuttur. Bu unsurlar motor , kollektör, eksen kızakları, elsenel hareketler gibi kompanentler nasıl ve nerede konumlandırılacağı iyi düşünülmelidir. ..........................................

 

 


Huzur Pano © 2010