Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

 Paslanmaz Kutular  PASLANMAZ CIHAZ KUTULARI VIDEOLAR ICIN TKLAT                                                                                                                  

      

 

            Paslanamaz malzemenin kullanıldıgı bir diğer alan ise cihaz kutularıdır.Bu kutular özellikle kücük hacimli olduğu için şık ve estetik olmak zorundadır. 

            Paslanmaz kutularda öncelikle kullanılacak cihazlari çok iyi seçmek gerekir. Mümkün olan en küçük şık ve kompak ürünler tercih edilmelidir. Bu ürünlerin paslanmaz cihaz kutularına bağlantısı planlanmalıdır. Bu ğlantılar ürünüğn ham maddesi paslanmaz olacağı için mümkün mertebe kaynaksız işlemler tercih edilir. 

  

            Paslanamaz kutularda kullanılan kaynaksız birleştirme yöntemi genel olarak pem veya çakma preslerdir. Bu yöntemle malzemedeki dizaynı ve kaliteyi bozmadan rahatlıkla cihaz kartlarının montajı yapılabilmektedir.

            Paslanmaz cihaz kutularina kartlarin ve cihazlarının montajı yapılduıktan sonra ergonomi ve kullanışlık kontrolü yapılmalıdır. Bu özellikle tecrübe isteyen bir husustur. Bu kriteri detaylandırmak için birden çok veriyi kullanmak gerekir. Bu verileri şöyle sıralayıp açıklayabiliriz;

1- Ağırlık

2- Hacim

3-Kullanılacağı Yer

4-Kullanılacağı ortamın şartlari

5-vs......

  

   

Paslanmaz Kutularda Modüler  Aparatlar

         Paslanmaz kutularda cihazların kullanılması için yüzeylerinde yer yer açıklıklar bulunmaktadır.  istenirse bu açıklıkların görselliği bozmayacak şekilde kapatılabilmesi de gereklidir. Bunun için içeriden vidalı ve yüzeye sıfır aparatlar yapılmaktadır.

 Yine kapak , kapı gibi sistemlerinde modüler yapılamsı gerekmektedir. Olası durum için kapılar ve kapaklarda sonradan montajı yapılmalı ve istenrse de sökülebilir olmalıdır.

     Paslanmaz kutularda taban sacı gibi aparatlarda modüler yapılmalıdır. Bu aparatlar gövdeye dışarıdan görünmeyen saplamalarla tutturulup somunla da birleştirlmelidir.

 

    

  Paslanmaz Kutularda Kullanılan Malzeme Yuzeyleri

               Paslanmaz pano ve kutularda sıklıkla mat yüzeyler tercih edilirken, özellikle gıda gibi pürüzsüz yüzey istenilen yerlerde bakteri oluşumunu ve tutumunu azaltmakk için parlak yüzeyler tercih edilmektedir.

                Özellikle endüstriyel alanlar da kullanılan ürünler için satinali yüzeyler daha çok kullanılmaktadır. Satinalı yüzeylere satina mop ile direk işlem yapılıp , işçilik sürelerinde ciddi tasarruflar sağlanmaktadır.

  Paslanmaz Kutularda Ne Tür Birleştirme Yapılır

   

 

  

Paslanmaz Pano da İşçilik Nasıl Olmalıdır

         Paslanmaz ponolarda yüzey görselliği oldukça önemlidir. Bu duruma sebeptir ki bu kaynak işlemini yapacak personel uzman olmalıdır. ve arge çaışması tecrubeli personel tarafından  titizlikle yapılmalıdır. Yapılan birleştirme işleminde mümkün mertebe tel vermeden yapılmalıdır.

  


Huzur Pano © 2010