Anasayfa
Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

huzurpano.com.tr > Nasıl Çalışıyoruz

                                                   
                                               

NASIL CALISIYORUZ

Huzur pano müşterilerine en iyi hizmeti sunmak için yalın üretimi uygulamakta olup , kendisine özgü özel programla üretimi gerçekleştirmektedir. Ve kalite olarak toplam kaliteyi benimseyip her proses kendisinden sonraki prosesi müşterisi kabulü ile ilişkilendirilmiştir.

Müşterilerilerimizden satış  kanalıyla gelen işler önce satış  personeli  tarafından değerlendirmeye tabi tutulur. Eğer  sürekli  yapılan işlerden ise planlama işin üretim koduyla beraber sisteme girişini yapıp planlamadan temrin bilgisi alınır.

Yeni bir iş ise ar-ge tarafından teknik dataları olusturulup müşteri bilğilendirilir , ve satışa gerekli datalar sunulur.

 

Satış kanalıyla girilen siparişler müşteri onayı da alındıktan sonra  üretime aktarılır. Üreme aktarılan işler  sistem tarafından otomatik olarak kodlamalar oluşturulup iş emriyle üretimdeki yerini alır. Üretim bu asamada teslim tarihlerini tespit edip satış kanalıyla müşteriler bilgilendirilir.

İş emri sırayla bütün proseslere proses sorumluları tarafından iletilir. Üretim analizlerimizde sistem tarafından denetlenip sapmaları ilğili yerlere iletir.

 

 


 

Ar-ge

Gelen işlerin  bütün datalarının oluştuğu ve işin amacına ve müşterinin isteğine uygun çalışma yapıldığı kısımdır.

Bu kısımda işin amacı ve müşterinin isteği baş planda tutularak  hızlı , güncel , kaliteli  ve ekonomik bir üretim oluşturmak  ekip olarak hedef alınmaktadır. Ve  bütün üretim prosesleri tespit edilip  , oluşabilecek  hatalar için gerekli metotlar belirlenir.


 

Cnc  Punch (taillift  cp 1250); 

Gelen  iş emrindeki datalar otomatik olarak sistem üzerinden cnc Punch programına aktarılır. Daha önce dxf ve dwg olarak  ar-ge oluşturulmuş dataları cad-cam programı yardımıyla  g kodları oluşturulup operatör tarafında planlamadan  verilen  zamanda işleme alınır.


Cnc lazer (prima 2500 wat); 

  

 

Cnc punc taki işlemler  bu kısım içinde geçerlidir. Genelde  hassasiyet derecesi yüksek  veya  (0,1-16 mm hrp) (0,1-10mm paslanmaz ) kalın malzemelerin işlemleri için kullanılır. Fason veya üretim yönelik çalışmalar planlama tarafından belirlenir.


 

 Cnc büküm( durmazlar 2500mm);

 

      

İşin  en önemli aşamalarında biriside bu kısımdır. Fakat oluşabilecek bütün hatalar daha önce tespit edildiği için ve şirketimize özgü  kalibre edilmiş  katsayılarla bu kısımdaki akışı da min. hatalarla tamamlamaktayız.


 

GazaltI , Tik , Mik KaynaklI Birleştirme;

                                      
Gerekli kısımlardan gelen yarı mamüller ilk olarak  bu kımda mamul veya yarımamul olarak bir sonraki prosese hazırlanır. Tecrübe ve işçilik gerektiren bir kısımdır. Yine planlamadan altığı tarihlerde ve ar-ge  tarafında oluşturulmuş  teknik datalarla üretimini tamamlar


 

Statik boya;   

  

Bu kısma gelen yarı mamüller iş emrindeki yazılı boya kodu ile işleme alınır. En önemli proseslerden birisidir. Önce yüzey temizleme işlemi yapılır.(yağ alma,durulama, boya altı fosfatlama) Bu işlem sonrasında ürünler üzerine statik verilerek tespit edilmiş boya koduyla işleme alınır.


 

Mekanik Montaj; 

 

Önceki proseslerden  gelen yarı mamüller bu kısmda mamül haline dönüştürülürler. Başlıca kullanılan yöntemler ise ;

-Pop perçin ile birleştirme

-Vida ile birleştirme

-Sıkma somun ile birleştirme

-Saç vidası ile birleştirme

-Kilit , menteşe , aparat ile birleştirme

-Saplamalar ile birleştirme

-Yapışkanlı kimyasallarla birleştirme

-Conta ile birleştirme v.s…

 

   

 


Huzur Pano © 2010