Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

MAKINA PANOLARI

   

 

                Makineler genel olarak metal konstrüksiyon üzerinde x,y,z gibi genel eksenlerde veya tarnsfer (yag,su, akışı gibi) yöntemiyle çalışan sistemlerdir. Bu sistemler elektrikli cihazlar ile motor gibi aksamlara iletişim gönderip makineden istenilen hareketler yerine getittirilmektedir.

               Elektrik veya elektronik hemen hemen her makinede kullanılsada bir o kadar da tehlikeleri beraberinde getirmektedir. Bu elektrik kompanenetlerinin bir kutu veya panel içinde toplanması ve korunması gerekmektedir. 

             Makineyi çalıştıracak cihazların bir pano içinde toplamak için yapılan metal kutuya-kabine  makine panosu denilmektedir. 

              Makine içinde toplanan elektrik malzemeleri makine panosu içinde bir taban sacı ile montaj işlemi yapılmaktadır. Bu montaj sacı istenildiği zaman sökülebilir özelliği kazandırılmıştır.

              Makinelerde kontrol dışı arızalar genelde makine panoları içinde oluşmaktadır. Veya herhangi bir zorlanma , kontrol dışı çarpma gibi durumlarda koruma sistemleri devreye girmektedir. Bu durum makine panosu içinden kontrol edilmektedir. Dolayısıyle taban sacı kısmına ulaşım kolay olmalıdır. Aynı zamanda oluşabilecek tehlikeler içinde güvenlikli bir sisteme ihtiyaç vardır.Bunun için ön kısma menteşeli kilitli kapak yapılmıştır.

 

    

 


Huzur Pano © 2010