Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

    

Kiosk ve veya totem gibi sistemlerde incelik ve zariflik en önemli husustur. Totemlerde incelik ne kadar ince olursa o kadar avantajlıdır.

    

           Özellikle AVM veya meydan gibi yerlerde toplumu genel olarak yönlendirmek veya ticari olarak ürünlerin reklamını yapmak için kullanılan bilgisayar kontrollü cihaz unsurlarıdır.

          Totemler özellikle dış ortamlarda kullanıldığı için vandaliz veya güvenlik iyi düşünülmelidir.

         Ortalama olara totemlerin ölçüleri 2000mmx500-800mmx100-250mm olabilmektedir. Ön kısım cok iyi planlanmalıdır. Reklam veya komple cam yapılabilmekte olup , kilit menteşe gibi kısımları ön yüzelde tutulmamalıdır.

          Ön kısım özellikle ekran montajı için kullanılmalı ve montajı sağlam yapılmadır. Gerekli ise gövdeye ekstra güçlendirme parçaları yapılmalıdır.

          Gövde alt kısmı güçlü platina sistemi veya baza sistemi yapılmalıdır. Bu baza  totemi ayakta tutup yıkılma veya çarpma etütleri yapılarak gerekli kalınlık ve ölçüler planlanmalıdır. Bu kısım zeminde kaynaklanacak bozuklukları da alabilmesi için pingo ayak sisyemi ile sağlanmalıdır.

          Nakliye için alt baza kısmı sökülebilir planlamasında fayda vardır.

          

   Avm tarzı totemler olabildiği kadar , dışarılarda kullanılan buyuk hacimli 10mtx10mt gibi totemlerde olabilmektedir. Bu işler için özel teknikler ve sistemler kullanılmaktadır. Özellikle taban kısmı yuksek ve kalın malzemeden yapılmalıdır.

     

 

  

Totemlerle özellikle kilit ve menteşe sistemi vandalizme karşı oldukça önemlidir.

 

 


Huzur Pano © 2010