Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

DIKILI TIP ELEKTRIK PANOLARI

  

                Elektrik veya elektronik cihazlarının bir işlemi gerçekleştirmek için organizeli bir şekilde sıralandırılıp bir taban sacı üzerinde kapalı bir kabin içinde toplanılan panolara verilen isimdir.

Elektrik panolari dikili taban saclı veya dikili iç kapaklı olmak üzere bir çok çeşitleri vardır. Genel olarak piyasada yaygın dikili tip panolar kullanılmaktadır.  

Elektrik panolarinda taban sacı ayarlanabilir şekilde modüler sistemdedir. Taban saclari istenirse bir masada düzenlenip panoya rahatca yerleştirilebilmektedir

İç perde sistemli panolar ise kullanıma uygun saç kapaklardan oluşmaktadır. Bu saç kapaklar ihtiyaca göre mühürlü sistemli de olabilmektedir.

Özellikle mühürlü kapak sistemi saat panolarinda kullanılabilmektedir. Çünkü saat  mühürlenip kaçaklar önlenmektedir.

Panolarda cihazlar kapalı ve sogutması olan odalarda muhafa edilmelidir. Fakat bu pek teoriyle uymamaktadır. Dolayısıyle panoların kendi sogutması ve toz koruması da olmalıdır.

Elektrik panoları her zaman iç ortamlarda kullanılamaz. Bazen dış ortamlarda da kullanılmaktadır. Dış ortamlarda kullanılan panolarda etanj sistemi kullanılmaktadır. Bu sistem sayesinde yagmur gibi  doğal sonuçlari cihazlardan uzaklaştırmaktadır.

Dikili elektrik panolarıın ön kapak kısmı seffaf camlı olabilmektedir. Bu cam sayesinde kontrol edilmesi gereken noktalar gözlem yapılabilmektedir.

 

   


Huzur Pano © 2010