Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

PIYANO PANOLARI

 

Makineleri kontrol etmek için elektrik veya elektronik cihazlarin bir düzen içinde yerleştirlip cihazları dış etkenlerden koruyup makinenin belirlenmiş hareketlerini yaptırmak üzere kullanılan metal konsol ve panolardır.

              Bu piyano panolarinin iç kısımlarında taban saçları mevcuttur. Bu taban sacı üzerinde kullanılacak butun kompanentler yerleştirilebilmektedir. Panonun üst kısmı kapaklı olup cihazları kumanda edebilecek buton ve kontro ekipmanlari yer almaktadır. Bu sayede makine veya cihaz istenildiğinde kullanıcı kontrolüne sunulmaktadır.

                Piyano panolarda ergonomi çok önemlidir. Öyle ki  yegane kullanıcı insandır. insanların rahatça kullanıp sorunsuzca sürdürülebilir çalışma esnekliği sunulmalıdır.

              Piyano panoların iç kısımlarında taban sacı denilen bir parça yerleştirilmektedir. Bu parça üzerine sürücü kontaktör gibi motor kontrol ekipmanları yerleştirlmektedir. 

              Üst  kumanda kısım sayesinde gerek motorlar gerekse makineler kumanda edilebilmektedir. Piyano veya pult panosu denilen sistemin ileri gelişmişsistemleride mevcuttur. Bu sistem kiosk sistemleridir.

 

Piyano panolar özellikle gemiler için konsol sistemi olarak ta kullanılabilmektedir.

   

Piyano Panolar Neden Önemldir?

Üretilen herhangi makinenin ister tam otomasyon olsun ister se yarı otomatik olsun mutlaka bir kullanıcı paneline ihtiyacı vardır. Bu panel yardımıyle makineye istenilen komutlar iletilmekte ve makinenin ynlendirmesi ve çalışması yapılmaktadır. Bu sebeple yönlendirmeleri yapacak elektrik cihazlarıda bu piyano panosu içine yerleştrilmelidir.

 

 

Piyano Panoda Alt Baza Unsuru Nedir?

              Piyano panoda alt baza özellikle sökülebilir yapıda olmalıdır. Bu sayede zamanla oluşabilecek zeminle piyano pano temasından kaynaklanan oksitlenme gövdeye de işleyebilmektedir. Bu gibi durumlar için piyano Panosu alt kısımdaki baza sökülüp yerine yenisi takılabilmelidir. 

Piyano Panoda Alt Baza Kalınlığı Ne olmalıdır?

              Yine alt baza sistemi malzeme kalınlığı gövde malzemesinden bir tık kalın malzeme tercih edilmelidir. Yani gövde 1,2mm kullanılırsa baza sacı 1,5mm tercih edlmelidir. Bu özellikle gövdedeki bütün yükü tartabilmek için düşünülmelidir.

 

Piyano Panoda Kablo Girişi Nasıl Yapılır?

Piyano Panoda Boya Rengi Ne Olmalıdır?

Piyano Panoda Kilitler Nasıl Olmalıdır?

Piyano Panoda Menteşeler Nasıl Olmalıdır?

Piyano Panoda Kaç Adet kapak Olur?

 

        

 

 


Huzur Pano © 2010