Yonetim Politikamız
Hizmetlerimiz
Ürünlerimiz
VIDEOLAR
Nasıl Çalışıyoruz
İletişim

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

huzurpano.com.tr > Ürünlerimiz > Kabinler > Jenerator Kabinleri

Jenerator Kabinleri     JENERATOR KABINI URETIM VIDEOLARI ICIN TIKLAT                                                                                                                      

   

GENEL OLARAK  JENERATOR KABINLERI

 jeneratorleri dış ortamdan (yağmur , kar gibi ) koruyan ve jeneratorlerin çıkardığı sesleri de dış ortama yayılmasını engelleyen kabinlerdir.

JENERATOR KABINLERLERINDE  MALZEMELER

Günümüzde artık işler çok pratik hal almıştır. Jeneratörün motoru en uygun fiyatlarla özellikle çin gibi yurt dışından rahatlıkla getirilmektedir. Getirilen bu jeneratorler yer yer alt şaseli gelebildiği gibi , alt şasesizde gelebilmektedir.

Bu şekilde şasesiz gelmesinin sebebi lojistiktir. Yani  yurt dışından gelen ürünlerde naklije en önemli maliyet unsurlarından birisidir. Bu  unsur düşünülerek şasesiz ve kabinsz jeneratörler gelmektedir.

JENERATOR KABIN NASIL OLMALIDIR?

       Jeneratörlerde kabin şase üzerine yerleştirlmektedir. Kabn yerleştirilirken veya konumlandırılırken kapılar yakıt dolum , filtre değişim  gibi kısımlara rahatça ulaşabilmek için uygun aralıklarda tasarlanmalıdır.

       Kabin üzerinde aynı zamada taze hava girişi ve sıcak hava atışı içinde uygun perforje (delik) alanları bırakılmalıdır. Aksi halde jeneratörün hararet yapması kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır.

Jeneratör kabini yapılırken en önemli unsurda dışarıdan gelen yagmur gibi suların içeriye alınmamasıdır. Bunu için kabin izolasyonu başarılı olmalıdır. Yer yer yağmur olukları ve kanalları ilşe tahliyeler sağlanmalıdır.

Jeneratör kabini kapıları hem yağmur hemde ses için conta sistem ile korunmalır. Bir kilit yardımıyle kapının contaya basması sağlanmalıdır.

  

 

      Jeneratörlerin iç ekipmanlarını dış ortamlardan koruyan kabin sistemleridir. Jenerator sistemleri özellikle hacimli oldukları için yer olarak dış ortamlar  tercih edilmektedir. Dışarı yapılan sistemlerde yagmur , kar , fırtına gibi sistemlerden korunmak zorundadır.

      Jenerator sistemleri komple modüler sistem ünitelerden yapılmaktadır. Bu her bir ünite biribirlerine vidalı veya menteşe kilit sistemiyle birleştirilmektedir.

       Kabinler bazen 5-6 mt mesafeleri bulabilmektedir. Bu mesafelerde mukavemette ön planta tutulmaktadır. Jenerator kabinlerinde yagmur oluk sistemleri yapılmalıdır. Bu sistem sayesinde kabin iç kısmının suyla teması kesilmelidir.

     Jenerator kabinlerinin yapılışının en önemli nedenlerinde biri ise jeneratorun çıkarmış oldugu  sestir. Kabinin izolasyonu sayesinde bu seviye 60-65 desi seviyelerine düşürülebilmektedir.

      Jenerator motoru komple kapanacağı için hava girişi ve çıkışıda cok iyi hesaplanmalıdır. Aksi halde jeneratorler hararet yapıp zarar görebilmektedir.

Hava giriş yerleri dış ortama direk açılabileceği için buralardan ses çıkışı veya dış yagmur girişi de olabilmektedir. Bu durum için özel ses perdeleri ile ses çıkışı kesilmiş olup , özel yapmur kanalları ile de  su tahliyesi sağlanmaktadır.

JENERATOR KABİNLERİNİN rahat bir sekilde tasınabilmesi için mapa yerleri vardır. Bu noktalardan vinç yardımıyle taşınabilmektedir.

 

  

 

 


Huzur Pano © 2010