Makina Ve Otomasyon

 • Basket Oyun Makinası

  Basket topuyla oynanan bir makinedir. Bu makinede para karşılığında sınırlı sayıda top vermektedir. Bu top sayısı genelde 10 olup skora göre top vermeleri durdurabilmektedir.

  Dota 2, dünya çapında birkaç yüz bin kişinin oynadığı son derece popüler bir çevrimiçi savaş stratejisi oyunudur (Komuta ve Fetih Tolkien ile tanışır). Amaç, bir haritayı fırlatmak, kuleleri tahrip ederek üsleri ele geçirmek ve en büyük ödülü almak: düşmanın “Antik” ı.

  Takımlar, kahramanlar olarak bilinen beş oyuncudan oluşur. Tüm güçlü ve zayıf yönleri olan yüzlerce farklı kahraman türünden oluşan bir havuz var. Oyuncular ayrıca, kahraman karakterleri için iksirleri ve özel yetenekleri iyileştirmek gibi öğeleri satın almak için, altınları toplayarak veya düşmanları öldürerek toplayabilirler.

  OpenAI Five adındaki OpenAI takımı, Perşembe günü insanlara karşı ikinci turda eski bir Çinli Dota 2 profesyonelinin ekibine karşı oynadı. Makine öğrenimi yazılım ajansları başlangıçta umut verici görünüyordu: OpenAI Five Çarşamba günü ilk turda olduğundan daha az titiz ve daha saldırgandı. Temsilciler, düşmanları kovalamak için bir araya toplandılar ve oyunun ilk iki dakikasında kulelere bir karakol yaptılar.

  Ayrıca savaşlarda oldukça sağlam görünüyorlardı ve başlangıçta 9-4 oranında öldürdüler. İnsanlar öldürme boşluğunu daraltmak için geri geldi ve daha az kuleye sahip olmasına rağmen altın topladı. Daha sonra karşılaşmanın yaklaşık üçte ikisini, OpenAI Five iki oyuncuyu kaybetti. Roshan’a karşı savaşırken, oyuncu öldürülürse oyuncuların hızlıca geri çekilebilmesini sağlayan güçlü bir maddeyi düşürüyor.

  23 dakika içinde, hem insan hem de AI ekipleri, benzer sayıda öldürme ve kuleye sahip olsa bile, hemen hemen aynıydı. Ancak oyun devam ederken, insanlar şiddetli çatışmalardaki botlara yenildi ve kahraman karakterlerini daha güçlü hale getirmek için daha güçlü öğeler satın almak için altın üzerinde aşırı bir kurşun vardı. Sonunda, OpenAI Five’ın tüm kuleleri imha edildi ve insanların nihayetinde kazandıkları “Antik” ı kazandıktan sonra, sadece bir zaman meselesiydi.

  Yazılım, bir gün önce takım paiN adında bir grup olan insanlara karşı ilk maçını kaybettiği için OpenAI için özellikle sinir bozucu bir çekişme oldu.

  OpenAI’de teknik personelin bir üyesi olan Filip Wolski, The Register’a “Gerçekten şok olmadık” dedi. “Rekabetin içine yüksek bir belirsizlik seviyesiyle girdik. Kibritler gününde bile kimin oynayacağı gibi belli şeyler hakkında hiçbir fikrimiz yoktu. ”

  OpenAI, bir süredir Dota 2’yi kırmaya çalışıyor, eğitim ve gelişim sırasında makine öğrenme algoritmalarına meydan okumak için oyun koşullarının zorluğunu yavaş yavaş yükseltiyor. Bilgisayar kodu, insanların yapabileceği karmaşıklık düzeyine sahip olamaz ve eşleşmeler sınırlı sayıda kahramanlar, öğeler ve yetenekler gibi bazı kısıtlamalar içerir. Botların hızlı reaksiyon süreleri gibi bazı avantajları vardı ve oyundaki tüm haritayı bir kerede görebilme yeteneği vardı.

  Tüm sabahlamaktan
  Mühendisler, OpenAI Five kodunu düzeltmek için gece gündüz yorulmadan çalıştılar. Kısıtlamayı, beş yenilmez kuryeyi, maç sırasında oyuncuları oyunculara ayırabilen bir üniteyi, oyunları daha gerçekçi hale getirmek için tek bir kurcalanabilir kurye kullanarak kaldırmaya karar verdiler. Değişiklik, OpenAI Five’ın The International’daki görüntüsünden sadece birkaç gün önce uygulandı.

  Çarşamba günü ilk yenilgisine uğradıktan sonra, programcılar bir zaferin şansını en üst düzeye çıkarmak amacıyla AI’nın ödül sistemini reddettiler. OpenAI Five, desteklerin peşine düşmek için robotların programlandığı takviye öğrenimi kullanılarak eğitildi.

  Wolski The Register’a “Botlar oyunu kazandığında en büyük ödül verilir” dedi. “Orta ödüller, düşman kahramanları öldürmek veya altın kazanmak gibi davranışlar içindir. Aradaki ödüllerin miktarını, diğer görevlere kıyasla oyunu kazanmaya daha fazla odaklanacağı umuduyla düşürmeye karar verdik.”

  OpenAI Five, insanlar için zorlu rakiplerdi. Botlarda savaşlarda büyülerin ortaya çıkması için botların cerrahi hassasiyeti vardı, ancak stratejik planlama eksikliği yazılımın çöküşüydü.

  “Bu projede çok sayıda uykusuz gece çalışıyordu” dedi. “Botlar için doğru hiper parametrelerini yükleyip yüklemememiz gerektiğine dair eve gideceğiz, dinlenecek ve büyük olasılıkla takıntılı olacağız. Ancak, Dota 2 üzerinde çalışmaya devam edeceğiz, böylece oyunu daha az ve daha az kısıtlamayla oynayabiliyoruz.

 • Caurosel Üretimi

  Konveyör sistemlerinde özellikle sistemin omurgasını oluşturan şaselerdir

 • Boxer Makinası

  Kombo Boks Makinası

  Hem boks yapılabilen hemde tekme ile vuruş yapılan makinalardır.

 • Conveyor systems

  konveyör , conveyor , מסוע , רולר מסוע , chain conveyor , caurosel , ناقل سلسلة , Kettenförderer , transportador de cadena , roller conveyor , kedjetransportör , kjede conveyor , kettingbaan , convoyeur à bande

  The main casing of the conveyors can be manufactured as Aluminum Conveyor Profiles or as steel in heavy materials.

  Pvc Belt Conveyor: The movement of Pvc Belt Conveyors is provided by motor power. Pvc Belt Conveyors are the reason for preference in the sectors which are not exposed to direct heat, the products which can damage the tapes and which do not move. Pvc Belt conveyors are manufactured at a slightly lower cost than other belts and other conveyor types. Pvc Belt Conveyors are preferred for Flat Type, Miniature, Z Type and L Type Conveyors. Pvc There are color options on the tapes. Pvc Band is not suitable for food, but Polyurethane band can be preferred to Pvc Band in food sector.

  Modular Belt Conveyor: Modular Belt Conveyors have more durable structure than Pvc Banta. However, Modular Belt is not suitable for dust handling. The movement of the modular belt conveyors is provided by motor power. Modular Belt Conveyors are suitable for flat type, miniature type, L type, Z type and rotating conveyors. Since Modular Tape is modular, it allows only the damaged part of the tape to be changed in future problems. Modular Tapes have many models available.

  Chain Conveyor: The movement of the chain conveyors takes place with the help of motor power and chain. The chain moves along the conveyor to move the conveyor. Chains can be transported by connecting to the product by roll, bucket, container or direct hooks. Chain conveyors can be manufactured in accordance with every sector.

  Avare Roller Conveyor: The movement of Avare Roller Conveyors is provided by human power. It is also possible to make use of the gravity force by making it slightly inclined according to the area to be used. With the slight pushing force, the material can be transported from one end to the other by reducing the most to the human body. In the non-sloping Avare Coil Conveyors, the transfer of man power is most reduced with pushing power. Avare Rulolu Conveyors can be produced with more cost than the conveyors which require motor power.

   

  advanced robot technology in the field of sales and after sales that perform services Mitsubishi Electric in Turkey, automotive with solutions offered, medicine, food, packaging, many industry-speed electronics and education, providing high added value by providing flexibility and efficiency.

  According to the statement made by Mitsubishi Electric, Mitsubishi Electric, which provides fast integration, productivity, flexibility and efficiency to the intelligent factories of Industrial 4.0, offers high added value to the Turkish industry with its advanced robot technology which provides great convenience at every stage of production.

  Digital factory concept that responds to Mitsubishi Electric’s new industrial environment Robots playing a critical role in e-F @ ctory are using virtually every industrial facility that meets human needs as an ordinary work force. rapidly expanding the use of robots, especially industry in the field of advanced robotics technologies in Turkey, sales and after sales services that perform Mitsubishi Electric, automotive, pharmaceutical, food, packaging, electronics and makes a difference in many sectors with relatives working in precision speed robot to a human arm or hand such as education .

  Mitsubishi Electric offers a wide range of products ranging from parallel robot arms to sealed 6-axis robots for micro-assembly of miniature components, and there are no applications that robots can offer solutions. The brand’s extensive product range includes a robotic robot that can be used in all sorts of environments from clean rooms to dirty, greasy and dusty environments.

  – Ideal robots for the pharmaceutical industry

  Modular control and pharmaceutical industry certification make Mitsubishi Electric’s industrial robots ideal for the pharmaceutical industry.

  Robot’s built-in database connectivity and controls, which provide control for all processes, enable modular and flexible applications in all areas where quality and production data need to be backed up in a clear way.

  Responding to increased hygiene requirements in the food sector, product diversity and the traceability of production processes, Mitsubishi Electric’s innovative details of its robots guarantee the absolute quality for top-notch hygienic applications.

  Mitsubishi Electric robots are extremely precise and flexible; the automotive industry can be used in every situation where small details such as touch measurement, quality assurance and assembly of complex components are important. Mitsubishi Electric robots perform their tasks at full speed, 7 days a week, 24 hours a day.

  – Reliability, speed and continuity in packaging

  Providing high performance and flexibility, Mitsubishi Electric robots are highly preferred in the packaging industry. All Mitsubishi Electric automation components such as PLC controllers, operator terminals and additional axes can be included in the system. In addition, the system can be connected to the cameras and the robots can be synchronized with the conveyor belts. These features ensure that packaging tasks can be performed reliably, quickly, and continuously.

  With the compact and lightweight Mitsubishi Electric robots, practical learning can be realized in educational settings. Easy programming and simulation options make it easy to enter the robotics field and limit flexibility.

  Mitsubishi Electric robots, with standard real-time interfaces and easy programming, provide all sorts of options for using robots as manipulators, including complex university research projects.

   

   

 

Endüstriyel otomasyon üretim görevleri tamamlamak için
robotik cihazların kullanılmasıdır. Bilgisayarlı veya robot tekniği hızlı ve
verimli tekrarlayan görevleri taşıma kapasitesine sahip olduğu için bu
gün ve bilgisayar çağında, bu üretim sürecinde giderek önem kazanmaktadır.
Bu alanda kullanılan makineler de işçilerin yapması mümkün olmayan
sıradan görevleri tamamlama yeteneğine sahiptir. Bu özel makine için
pahalı ücretler ödemek zorunda değildir. Buna ek olarak, şirket
tasarruf edebilirsiniz. Endüstriyel otomasyon konusunda bir şirket için
hem de artıları ve eksileri vardır.Artı tarafta, yükselen sağlık
maliyetleri ile, tatil zamanı gün ödedi ve diğer pahalı çalışan hakları,
şirketler endüstriyel otomasyon ile tasarruf edebilirsiniz.
Robot makine başlangıçta son derece pahalı olabilir, üretim işçiler için
aylık ücret kaybı şirket için inanılmaz tasarruf sağlar.
Makine yıkmak mümkün olmakla birlikte, bu sık olmaz.
Varsa, bakım veya bilgisayar mühendisleri sadece bir avuç onarım kolu ve hatları yeniden sorunsuz çalışmasını almak için gereklidir.
Buna ek olarak, birçok bitki vardiya çeşitli üretim işçilerin onlarca kiralama ve belirli günlerde kapatmak gerekir. Endüstriyel otomasyon,
ancak, bir şirket fazla mesai ödemeden bitki yirmi dört saat, yılda 365 gün, çalışmasını sağlar.
Tek başına bu gerçek önemli bir tasarruf ekleyebilirsiniz.Hafta sonları yada normal vardiyanın kapalı olduğu zamanda bile üretim yapan işletmeler bulunmaktadır. Bu türden firmalar tam otomasyona
geçmiş ve üretim hatlarını kontrol altına alarak minimum insan gücü maksimum makina prensibi ile çalışmaktadırlar. Tabi bu türden yatırımlar
fabrikalar için maliyetin ucuzlaması ve rekabet gücünün artmasına yönelik tasarruflar sağlamaktadır.