Kabinler

 • (Turkish) Komprasör Kabini

  (Turkish)

  Genel olarak  bir şase üzerine motor ve komprasör tesisatının konulup gerekli elektriksel ve otomasyon sistemiyle entegre yapılıp çalıştırılmasıyla oluşan sistemdir. Bu sistem nadiren açık  yapılabileceği gibi genel olarak kabinle kapatılmaktadır.

   

   

 • Maschinengehäuse

  Makineleri dış ortam şartlarından korumak ve veya makinenin anlamına uygun çalışma koşulları oluşturmak için yapılmış st-37 -304 kalite paslanmazdan -1050 kalite alüminyum üretilmiş çelik konstrüksiyonlardır.

  Makine kabinleri çok farklı ölçü ve hacimde olabilmektedir. Genel olarak 500mmx500mmx500mm den başlayıp 20000mmx3000mmx3000mm ölçülerine kadar alabilmektedir.

  Makine kabinleri özellikle elektrik bağlantılı motor veya ekipmanları beraberinde düşünülmelidir. Bunun için elektrik pano veya kutularıda kabinin bir parçası olarak detaylı düşünülmelidir.

  Makine kabinlerinde yapılacak konstrüksiyonun yükü ve gerilimide iyi düşünülüp mühendislik hesaplarıyla yapılmalıdır. Özellikle çalışan paralel kapıların dizaynıda kabinin kullanışlılığını artırmaktadır.

   

  Einige Firmen verwenden oft Plexiglasmaterialien an den vorderen und hinteren Fenstern der Plane anstelle der Metallkabinen. Markenkabinen sind in der ersten Auftragsphase günstiger in Bezug auf die Kosten. Nach kurzer Zeit hat das Material, das heißer und kalter Luft ausgesetzt war, das hohe Sehvermögen behindert. Verzerrungen, Kratzer und Verunreinigungen auftreten. Dies minimiert die Sicht des Bedieners und führt dazu, dass die Materialien zu schweren Arbeitsunfällen transportiert werden. Eine andere Situation ist die Erneuerung von Planen Ständen jedes Jahr beim Betreten der Wintermonate, die zusätzliche finanzielle Belastung und Zeitverlust für Unternehmen verursacht. Dies zeigt, dass es mittelfristig falsch ist, eine Plane zu bauen.

  Makine kabinleri kapakları menteşe – kilit sistemi kullanılsa da vidalı kapaklarda her noktaya ulaşmak çin önemli bir detaydır.

 • Press Cabinets

  They are cabins that accommodate stone wool that absorbs the sound of machines that make a sound like a large-volume press.

  Cabinets should be well planned especially for machines with a product entry like a press. Instead, forklifts can even work. For this, work areas should be well defined and covered, and even piano or telescopic systems should be used.

  These presses can be in continuous working machines. Therefore ventilation or lighting of the presses must be planned together. Hydraulic fluid is heated in presses with continuous working system and if air evacuation is not provided, it can damage both the machine and the cabinet with the heat.

  We wanted to talk about the press, especially the cabin. Because these presses are very loud. So we have to lower this voice to max 65 diges.

  This sound level provides a quality working environment.

  In the press booths, it should be in place at the watch doors. From here, the presupposed working conditions should be examined.

  In the press cabinets the material must be insulated on the cabin at the entrance and exit. Or it must be coupled with the moving system. Depending on demand, it can be used for sponge insulations.

  Sealing in Sound Insulation Booths

  Sealing is very important especially in isolation booths if it is used for sound insulation. We can think of this as air tightness.

  To this end, the junction of the cabin must be in contact with the special gasket and the contacts of the door, door, etc. must be calculated very well. So the geometry of the doors should be specially designed and the sealing system should be used where necessary.

  If the gasket is to be used as a gasket, it should be used in these gaskets and double sealing system should be used on the axles.

 • Cihaz Kabinleri

  Çeşitli kullanım amacına yönelik düşünülmüş olan , içinde elektrik ve elektronik ekipmanları barındıran metal kasalara genel itibariyle cihaz kabini denilmektedir.

  Cihaz kabini günlük hayatta sık sık karşımıza çıksada sanayide de endüstriyel amaçlı kullanılabilmektedir. Cihaz kabini tasarlanırken kullanılacağı ortam ve kullanım amacı iyi tespit edilmelidir. Eğer günlük hayatta kullanılacaksa ergonomi bilgiside tasarımı etkileyen unsurlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 • Doğalgaz Kabinleri

  Doğalgaz kabini yağmur , kar gibi durumlar için üst çatı sistemi uygulanmıştır. Bu çatı sisteminden yağmurun direk gövde ile teması olmaması için saçaklar yapılmıştır.

  Doğalgaz kabin komple modüler sistemde yapılmış olup , bağlantı noktalarında özel geometrik şekillerle suyun içeriye girmesi engellenmiştir. Aynı zamanda kabinin kapı gibi noktaları çok iyi tespit edilip buralarda da metali bükerek istenilen özellikler sağlanmıştır.

  Doğalgaz kabini istenirse eni 2500 yüksekliği 3000 olacak şekilde km ler boyunca kabin yapılabilmektedir.

 • Jeneratör Kabinler

  Jeneratorleri dış ortamdan (yağmur , kar gibi ) koruyan ve jeneratörlerin çıkardığı sesleri de dış ortama yayılmasını engelleyen kabinlerdir.

  JENERATÖR KABİNLERLERİNDE MALZEMELER

  Günümüzde artık işler çok pratik hal almıştır. Jeneratörün motoru en uygun fiyatlarla özellikle çin gibi yurt dışından rahatlıkla getirilmektedir. Getirilen bu jeneratörler yer yer alt şaseli gelebildiği gibi , alt şasesizde gelebilmektedir.

  Bu şekilde şasesiz gelmesinin sebebi lojistiktir. Yani yurt dışından gelen ürünlerde nakliye en önemli maliyet unsurlarından birisidir. Bu unsur düşünülerek şasesiz ve kabinsiz jeneratörler gelmektedir.

  JENERATÖR KABİN NASIL OLMALIDIR ?

  Jeneratörlerde kabin şase üzerine yerleştirilmektedir. Kabin yerleştirilirken veya konumlandırılırken kapılar yakıt dolum , filtre değişim gibi kısımlara rahatça ulaşabilmek için uygun aralıklarda tasarlanmalıdır.

  Kabin üzerinde aynı zamada taze hava girişi ve sıcak hava atışı içinde uygun ferforje (delik) alanları bırakılmalıdır. Aksi halde jeneratörün hararet yapması kaçınılmaz bir sonuç olarak karşımıza çıkmaktadır.

  Jeneratör kabini yapılırken en önemli unsurda dışarıdan gelen yağmur gibi suların içeriye alınmamasıdır. Bunu için kabin izolasyonu başarılı olmalıdır. Yer yer yağmur olukları ve kanalları ilşe tahliyeler sağlanmalıdır.

  Jeneratör kabini kapıları hem yağmur hemde ses için conta sistem ile korunmalıdır. Bir kilit yardımıyla kapının contaya basması sağlanmalıdır.

 • Soğutma Grup Ve Kasaları