Kiosk Sistemleri

 • Askı Aparatları

  Ekranların duvar veya tavan gibi yerlere askılı durmasını sağlayan aparatlardır. Bu aparatlar yükseklik ayarlı olabildiği gibi eksenel hareketlerde verilebilmektedir. Bu eksenel hareketler x,y,z olabildiği gibi xy , xz,yz,yx gibi hareketleride sunabilmektedir.

  Askı aparatları tekli kullanıldığı gibi 3'lü veya 4'lü sistemler de kullanılabilmektedir. Yükseklik ayarı yerine göre 05mt den başlayıp 3 mt lere istenirse dahada fazlasına çıkarılabilmektedir.

  Askı aparatları montajında vidalı sistemler kullanılmakta olup dış bağlantılarda dübel denilen sistemlerle güçlü zeminlere bağlantı sağlanmaktadır.

  Askı aparatları değişik kombinasyon sağlanarak video wall şeklindede kullanılabilmektedir. Bu video wall sistemlerinde 1×1 den başlayıp 9×9 sistemine kadar büyütülebilmektedir. özellikle 3×3 sisteminden sonra ekran çalışmaları zorlaşmaktadır. Buna çözüm olarak teleskobik sistemle çalışma sağlanabilmektedir.

  Video wall sistemlerinde en uygun çözüm lineer kızaklama sistemidir. Bu sistem ekranları temasında maksimum yaklaşma ve temas sağlamaktadır. İstenirse aparat alt kısmından zemindeki veya montaj sırasında oluşabilecek yüzey bozuklukları alınabilmektedir.

 • Kiosk

  Gerek endüstriyel gerekse sosyal kullanım amaçlı insanların digital ihtiyaçlarına cevap vermek için kullanılan metal kasalardır. Kiosk sistemi anlam olarak Türkiye'de büfe anlamı taşımaktadır.

   

  Kiosk özellikle Rusya gibi birbirinden uzak noktalarda köyler ve kasabalar vardır. Bu köy halkı banka ve kamu kurumlarla olan  ihtiyacını karşılamakta çok sıkıntı yaşamışlar. Bu sorunu çözmek için özellikle benzin istasyonları ve büfe gibi yerlerde banka ile online iletişim kuran kiosk sistemini geliştirilmiştir. Sonucunda anlaşılmıştır ki banka ve kamu kuruluşlarında muazzam tasarruf ve işlerde kalite sağlanmıştır.

   

  Kiosklar çok amaçlı olarak tasarlanabilmektedir. En  sık karşılaşılan kiosk sistemi ödeme kiosklarıdır. Bu kiosklarda güvenlik ve ergonomi en önemli unsurlardır. Güvenliği artırmak için çok nokta kilit sistemleri geliştirilmiştir.,

   

  Aynı zamanda teknik servis kolaylığı da iyi düşünülmelidir. Çünkü bu sistemler birbirinde uzak noktalarda çalışmaktadır. Kioskun içinde kullanılan bütün parçalara rahatça ulaşılıp gerekirse saniyeler içinde yenisi ile değiştirilebilmelidir.

 • Totem ve Kiosklar

  Thinness and elegance are the most important features in systems such as kiosk and totem. The thinner the subtlety is, the more advantageous it is.

  It is a computer-controlled device element that is used to generalize the community in general or to advertise products commercially, especially in shopping malls or plazas.

  Vandalism or security should be considered as well because the totems are used especially in the outdoors.

  On average, the measurements of the totems are 2000mmx500-800mmx100-250mm. The front part should be very well planned. Advertisement or complex glass can be made, parts such as lock hinge must not be held on the front surface.

  The front part must be used especially for display mounting and the mounting is firm. If necessary, extra strengthening pieces should be made on the body.

  A strong platina system or base system should be built on the bottom of the body. It is necessary to plan the thickness and the measurements by carrying out the demolition or collision surveys by keeping the base in this basement. This part should be provided with a ping foot system so that it can also receive defects in the floor.

  There is a benefit in planning the lower base part for transportation.

  Avm-style totemes can be as much as possible in large-volume totemes like 10mTx10MT used outside. Special techniques and systems are used for these jobs. Especially the base part should be made from high and thick material.

  Totems are especially important against the lock and hinge system vandalism.