insan dezenfeksiyon kabini

insan dezenfeksiyon kabini


İnsan Dezenfeksiyon Kabini Neden Gereklidir?

İnsanların ulaşamadığı ve arındırması ciddi zaman alan bölgelerini kısa sürede dezenfekte yapmak için İnsan Dezenfeksiyon Kabini geliştirildi.

Günümüzde Covid-19 (Korono Virüsü ) Önlem Yöntemleri

Yıl 2020 ve 4. aydayız. Fabrikalar kapanma durumuna geldi. Çalışan işletmeler de oldukça fazla önlem alarak üretimlerine devam etme çabasındalar. Üretimin temel direği insan kaynaklarıdır. Bunun için hem sektörel insanların bulunduğu işletmeler  hemde  sosyal yaşamda alışveriş merkezlerinin girişinde insanların ateşi ölçülmekte ve ellerine dezenfekte püskürtülmesi sağlanmaktadır.

İnsanlar için yaş sınırı getirilip ilk önce 65 yaş üstü insanların sokaklara çıkması yasaklanırken ek önlemler alınarak kapasite genişletilerek şimdi ise 20 yaş altı insanların sokağa çıkması yasaklandı. (18-20 yaş arası çalışanlar ssk belgesini yanında bulundurması şartıyla muaf olabilir.)

insan dezenfeksiyon kabini

insan dezenfeksiyon kabini

Marketler ,eczaneler gibi insanların sıklıkla girip çıktıkları yerlerde kapasite kontrolü yapılmaktadır. Yani içeriye belirli sayıda müşteri alınmaktadır. Yine her alanda dezenfekte ilaçları ile insanlar yalnız ellerini dezenfekte yapmaktadır.

 

Fabrika girişlerinde sıklıkla ateş ölçümü yapılıp 37.7 üzerinde ateşi olanlar karantinaya alınıp fabrika gibi alanlara girişi yapılması engellenmektedir.

İnsan Dezenfekte Kabini Genel Özelliği

İnsanların vücut sıcaklığı alınıp ellerinin dezenfekte edilmesi tek başın yeterli olmayacaktır. Öyle ki ayakkabılarımızla her türlü mikrobu , bakteriyi , virüsü taşımaktayız. Hatta konutlarda portmanto el içinde olanlar uyarılıp evin dış kısmına alınması tavsiye edilmektedir. Özellikle Avrupa da ev içlerine ayakkabı ile girilmesinin ciddi yansımalarına da şahit olmaktayız.

Günümüzde ihtiyaç olarak ön görüp ciddi anlamda üzerinde araştırma geliştirme yapılan kabinimiz insanların ayakkabılarının alt kısmına dezenfekte püskürtüp bu kısımın güvenliği sağlanmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir