Metal Cihaz Kutusu Kullanmalı mıyım?

Metal cihaz kutusu üretimi hakkında bilgi almak istiyorsanız yazının tamamını okumanızı tavsiye ederiz. Öncelikli olarak şunu söyleyebiliriz ki ülkemizin en önemli eksiklerinden birisi üretileni çabuk tüketmektir. Yeni üretilen ürün yada proje ortada yokken var olanın üzerine bin bir varyasyon gerçekleştirmekteyiz. Kısa ve uzun vadeli tüm planlarımızı da bu sebeple alt üst etmektedir. Huzur Pano; üreticiye daima destek olmaya çalışmaktadır ve üretilen projelerin basamaklarını inşa etmek için var gücüyle çalışmaktadır.

Metal Cihaz Kutusundan Verim Alınır mı?

Cihaz kutuları genellikle plastik, alüminyum, ahşap ve benzeri maddelerden gerçekleşir. Fakat maliyet açısından uzun vade de bizi en rahata kavuşturacak ürün tipi plastik ürünlerdir. Çizime bağlı kalarak kalıp malzeme kullanarak ürünün üretimi gerçekleşir. Fakat kalıp ürünü üretebilmek sıfırdan oldukça zordur. Ürünün prototipini görmek ve ürün analizini gerçekleştirmek gerekir. Bu kısım 1 ayda veya 15 günde gerçekleşecek vakitleme değildir. Sektörel olarak ürünü test etmek ve analizlerini gerçekleştirmek gerekir.

Bu durumda da imdadınıza metal, alüminyum ve benzeri maddeler yetişmektedir. Elbette ki plastiğe hiç geçiş yapmadan metal cihaz kutusu da kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan bazı kısımları plastik, ahşap veya benzeri maddeler ile kaplayarak bambaşka tarzlar ortaya koyabilirsiniz. Kısacası maliyet, dayanıklılık ve vakit açısından metal cihaz kutusu oldukça verim verecektir. Özellikle elektronik cihazlarda metal cihaz kutusu kullanmanızı öneririz.

Metal Cihaz Kutusu Üretim Aşamaları

Bu aşamanın ilk adımında ürünün tasarımı çizilmelidir. Ürün tasarımları Huzur Pano bünyesinde hizmet sunan personellerimiz tarafından gerçekleşmektedir. Üç boyutlu çizim sırasında projenin sahibi ile beraber beyin fırtınası gerçekleştirilerek ürünün olması gereken tasarım hazırlanmaktadır. Kapak tasarımı, ekran tasarımı, cihazın ayakları, askı aparatı ve benzeri bir çok etken tasarım esnasında kararlaştırılır ve ürünün taslağı hazırlanır. Bu taslak esnasında daha önce olması gerektiğiniz aşamaları da belirterek ürün üretim aşamasında bizlere destek sağlayabilirsiniz. Metal cihaz kutusu üretimin en zaman alıcı kısımı; AR GE ve tasarım aşamasıdır.

İlgili Hizmet > 3D Ürün Tasarımı

Deneme 1 2 3  Metal Cihaz Kutusu Orada mısın ?

Tasarım aşaması bittikten sonra diyemeyeceğiz çünkü her tasarım tamam dedikten sonra ürünün bir adet numunesini size sunmaktayız. Numune aşamasında olmayan / eksik olan / problem yaratan kısımları tekrar tartışmaktayız. Problemsiz olacak projeler sayıca oldukça azdır. Çünkü mükemmel projeler her zaman geliştirilerek ilerler.

Kısacası metal cihaz kutusu üretim aşamasını tamamlamak için tasarımla beraber numune ürün temini gerçekleştirmekteyiz. Numune ürünü kullandıktan sonra noksan kısımları belirleyerek ürünün final aşaması için hazırlıklar yapmaktayız.

Yorumlar Devre Dışı Bırakıldı.