OffRoad Tampon ve Aksesuarları

GRAND CHEROKEE WJ 99-04 ARKA TAMPON

GRAND CHEROKEE WJ 99-04 ARKA TAMPON


OffRoad Tampon ve Aksesuarları

4×4 arazi araçları için GRAND CHEROKEE WJ 99-04 ARKA TAMPON ön tampon dizayn edilmiştir. Bu tampon üzerinde anten bağlantı yeri , sis bağlantı yeri ve hatta vinç tablası yeri bile mevcut olup tampon malzemesi metal esaslı malzemeden üretilmiştir.

OffRoad Tampon ve Aksesuarları NERELERDE KULLANILIR?

GRAND CHEROKEE WJ 99-04 ARKA TAMPON

GRAND CHEROKEE WJ 99-04 ARKA TAMPON

Özellikle arazi koşulları için dizayn edilmiş ve 4×4 off-road araçları için düşünülmüştür. Bu metal tamponlar arazi yapıları için üretilmiştir.

OffRoad Tampon ve Aksesuarları YAPISI NEDEN METALDIR?

4X4 arazi araçları kimsenin gidemediği , yol iz olmayan yerlere çıkmak için dizayn edilmiştir. Dolayısıyla bu araçlara uygulanacak her parça metalden ve yapısı sağlam şekilde tasarlanmalıdır. Düşünün arazide tamponun kırıldığını veya dağıldığını. Ve o araçla çıkılan o tepelere bir vinç veya çekici gelme olasılığı neredeyse yoktur. Hatta bazı arazi araçları bu sebepten dolayı çürümeye terk bile edilebilmektedir.

OffRoad Tampon ve Aksesuarları ARAÇLARIN ŞASELERINE UYAR MI?

Genelde yurt dışında büyük oda büyüklüğünde preslerle yapılan arazi tamponları iyi bir mühendislik tasarımıyla ve gelişmiş endüstriyel teknolojileri yardımıyla normal metal sac üretimi gibi yapılabilir. Bunun için ciddi ve kaliteli bir üretim yapan tesis önemlidir. Sanayide yapılan tampon ve ekipmanlara itimat etmeyiniz.  Öyle ki bu tamponlar araçlar hareket halindeyken düşebilir veya kırılabilir. buda ölümle sonuçlanan olaylara sebep olabilir.

Off-road tamponları yapılan kaynak yöntemi ve şekli çok önemlidir. Havacılıkta bir söz vardır. Havacılık teknikleri kanla yazılmıştır. Yani en küçük bir hata çok ciddi sonuçlar doğurur. Özellikle havacılıkta yapılan her işlem ciddi anlamda teknik bir işlem ve sıra içerir. 1 inch te 1 atılması gereken pop perçin 15 inchte bir atılırsa uçakların düşmesine bile sebep olabilir. Bu durum kara araçlarında bu kadar vahim olmasa da ciddi sorunlar ortaya çıkarılabilir. Bunun için kesinlikle PROFOSYONEL TESİSLER İLE ÇALIŞINIZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir