Off-Road

Off-Road denilince akla ilk gelen arazide birbirleriyle yarışan büyük gövdeli ve 4×4 çeker araçlar gelir. Aslında çok ta yanlış değildir. Bu eksik bir bilgidir. Öyle ki kimsenin çıkamadı , rahatlıkla gidemediği yerlere gidebilen araçlardır aslında. Bu sayede insanla kendilerine çizilmiş olan dünya sınırlarını aşarak özgürlüklerin doruklarını yaşamaktadırlar.

Düşünün zorlu arazi şartlarını aştınız. Bu arazi şartları zorlu olmalıdır. Çünkü insanlar rahatlıkla ulaşamaması gerekir. Bu sayede insan eli değmemiş olup daha doğal ve kirletilmemiş bir ortama sahip olunacaktır.

Etrafınızda kuş ve hayvan sesleri. Sizi kendiniz olduğunuza ve ne kadar güçlü olduğunuzu hissettirecektir.

Off-Road Hangi Mevsimlerde Yapılır?

Off-Road

L 200 triton 2009 4X4

Genel olarak sonbahar diye bilinir. Bu mevsimler de çamur da çok olacaktır yağmurdan dolayı. Ve arazi şartları daha da zor olacağı için tercih sebebidir. Ama ailesi ile birlikle Off-Road yapacak kişi için bahar ve yaz mevsimi daha uygundur. Bu mevsimlerde hem aracı fazla zorlamamış olacaksınız hemde iklim şartları ve hava durumu sizi pek üzmeyecektir.

Off-Road Yapacaklar Nelere Dikkat Etmelidirler?

Aslında çok fazla kriter vardır. En önemlisi mümkün mertebe tecrübeli bir ekiple yol almak gerekir. Bu işe meraklı çok fazla insan vardır. Ekiple beraber çıkılan yolculuklarda hiç bir zaman ekip arkadaşı yolda bırakılmaz. Eğer acemiler varsa ve zorlu parkurlar varsa seyahat işkenceye dönüşebilir. Bunun için seyahatin selameti  açısından ekip arkadaşlarını düzgün seçiniz. Sonrasında araçları kısaca gözden geçiriniz. Özellikle tekerlere dikkat ediniz.

Off-Road Yaparken Yanımızda Ne Getirmeliyiz?

En önemlisi hastalığımız varsa ilaçlarımızı mutlaka yanımızda getirelim. Öyle ki seyahat bazen uzayabilir. Sonrasında yedek yakıt ve yiyeceklerimiz de mutlaka hazırlıklı olmalıdır. Yiyeceklerimiz için  buz dolabı varsa bozulacak yiyecekler de alınabilir ama tavsiyem mutlaka konserve bazlı da yiyecek bulundurun. Öyle ki arazi şartlarında elektronik veya elektriksel bir arıza olabilir. Böyle durumda tüm gıdaları kaybedebilirsiniz. Ve seyahat yarıda kesilir. Böyle kötü süprizle karşılaşmamak için hazırlıklı olunuz. Sonrasında mutlaka yaz dönemi bile olsa kalın giysileri yanınıza alınız. Bu araçlarla yüksek rakımlara tırmandıkça hava soğuyacaktır.

Off-Road Aksesuarı için neler alınmalıdır?

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir