paslanmaz kutu

paslanmaz kutu


Paslanmaz Kutu

Paslanmaz malzemeden üretilmiş kutulara Paslanmaz Kutu denir. Bu kutuların malzemesi adından da anlaşıldığı gibi paslanmaz malzemeden üretilmiş cihaz kutularıdır. Malzemesi kaliteli olup özel karışımlı madenlerin birleştirilmesi ile meydana gelmiştir. En önemli özelliği ise paslanmaya karşı gösterdiği dirençtir.

Paslanmaz Kutu Neden Kullanılır?

Eğer ürün endüstri sanayide kullanılacak sa  hem kalite hemde hijyen gerektiren yerlerde kullanılır. Kalite algısı özellikle pahalı malzeme kullanılması dolayısıyla tercih edilebilir. Aslında konu yalnızca malzemenin pahalı olmasından ziyade paslanmaz malzemenin sizlere sunmuş olduğu avantajlardır. Bunları sıralayacak olursak

1- Yüzey kalitesi için boyaya ihtiyaç duymayıp oldukça görsel avantajlar sunması

paslanmaz kutu

paslanmaz kutu

paslanmaz kutu

paslanmaz kutu

paslanmaz kutu

paslanmaz kutu

2- Hijyen açısından tercih edilirler

3-Korozyona karşı dayanıklıdırlar.

4-Üretim yöntemi özel olup yapılan işlemler profosyonellik gerektirir.

1- Yüzey kalitesi için boyaya ihtiyaç duymayıp oldukça görsel avantajlar sunması

Malzeme satinalı paslanmaz veya parlak paslanmaz olarak piyasada sıkça karşılaşılmaktadır. Bunun yanı sıra diğer desen çeşitleri de mevcuttur. Farklı çeşit uygulamaları lüks yerlerde görmek mümkündür. Çoğu zaman asansörlerin iç mekanlarında görmek mümkündür.

Zaten paslanmaz malzeme harika bir yüzey kalitesine sahiptir. Bunun için herhangi bir boya ile yüzeyi kaplamaya gerek yoktur. Zaten yüzeye uygulanan boya özellikle paslanmaya karşı önlem olarak uygulanır. Paslanmaz malzeme ile yapılan üründe dolayısıyla boyaya gerek yoktur.

2- Hijyen açısından tercih edilirler

Paslanmaz kutuların bir diğer avantajı da hijyendir. İnox içerikli malzeme yapısı gereği hijyene karşı duyarlıdır. Yani malzeme yapısı sağlam ve dağılımı neredeyse yok seviyesinde olduğu için tercih edilirler. Kısaca anlatma gerekirse malzeme partükül bırakmaz. Aynı zamanda yüzey pürüzlülüğü çok azdır. Yani yüzeyi düz yapıdadır. Bu sayede bakteriler malzeme üzerine tutunacak yüzey bulamazlar. Böylece temizlik açısında oldukça avantajlı sonuçlar çıkar.

3-Korozyona karşı dayanıklıdırlar.

Aslında en önemli özelliğidir. Bu ürünün yapısının paslanmaz malzeme olarak tercih edilmesinin en önemli sebebidir. Genelde endüstri sanayi de kullanılırlar. Ve kendi içlerinde de kalite sınıfları vardır. 430 dan başlayıp 304 ,310 , L , Ti gibi çok fazla çeşit söz konusudur. Piyasada genelde 304 kaliteli malzeme kullanılır. Bunun dışında 310 kalite de sıklıkla ihtiyaç duyulsa da fiyat açısından pahalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir