paslanmaz kutu

paslanmaz kutu


Paslanmaz Dolap

Paslanmaz malzemeden üretilmiş dört tarafı kapalı içinde muhtemel raf olan dolaplara Paslanmaz Dolap denir. Özellikle hijyen ve oksitlenmeye karşı koruma sağlayan ortamlar için en ideal çözümlerdir. Eczane , gıda üretimi ve satışı yapılan fabrikalar , gibi binlerce örnek vermek mümkündür.

Paslanmaz Dolap Yalnız Özel Yerlerde mi Kullanılır?

Aksine her yerde kullanılabilir. Metal dolaptan daha fazla kullanım alanı mevcuttur. Çünkü diğer metal malzemelerin oksitlenip küflendiği yerlerde bile bu ürün kullanılabilmektedir. Tek olumsuz yanı fiyatıdır. Bu sorun giderilirse ısrarla kullanılması tavsiye edilir.

Paslanmaz dolap kullanım yerine uygun yapılır mı?

Ürün üzerinde özel tasarımlar ve dizaynlar yapılabilir. Yerine göre de mimarı çalışmalar da uygulanabilir.

Paslanmaz dolap Kullanım Ömrü Ne Kadardır?

Paslanmaz malzemelerinin tuzlu suya dayanma ömürleri mevcuttur. Öyle ki 10 yıla kadar da normal nemli ortamlarda da dayanabilir.

Paslanmaz dolap Üretiminde Hangi Aşamalar Vardır?

Öncelikle bir ar-ge tasarım süreci mevcuttur. Bu sırada ürünlerin üretim aşamaları da tespit edilir. Bundan sonra cnc lazer makinesinde kesim işlemi yapılır. Özellikle cnc lazer kullanılması tavsiye edilir. Çünkü malzeme sert yapıda olup kesim kalitesini düşürmektedir.  Bunun için cnc punch preslerde değil cnc lazer de kesilmelidir.

Sonrasında cnc büküm makinesinde bükülüp bir sonraki prosese aktarılır. Bu süreçte öncelikle folyolar soyulup , tik kaynağı yapılır. Bu kaynak çok hassas işçilik isteyip en küçük bir hatada malzemelerin çöpe atılmasına sebep olmaktadır. Tig kaynagı tel ile veya telsiz eritme ile yapılır. Sonrasında asitleme veya temizleme süreci mevcuttur.

Sonrasında satina  veya polisaj süreci mevcuttur.

paslanmaz dolap

paslanmaz kutu

Paslanmaz dolap Ambalajı nasıl Olur?

Mümkün mertebe paslanmaz üzerindeki folyo malzemesi sökülmemelidir. Yalnızca kaynak yapılacak yerlerdeki folyoların sökülmesi yeterli olacaktır. Sonrasında köşe kartonu ile dört köşesi koruma altına alınmalıdır. tercihen darbelere karşı dayanıklı patlak naylon denilen koruma ile sarılmalıdır. Eğer yoksa streç film ile koruma altına alınması faydalıdır.

Paslanmaz dolap Nasıl Ekonomik Hale Getirilir?

Kaliteli bir ürün alınacaksa piyasa fiyatları genel olarak benzerdir. Ucuz fiyatlar düşünülürse paslanmaz malzemenin kalitesi değiştirilmesi gerekir.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir